Home / Новини / Закликаю правозахистні інституції вжити термінових заходів щодо несправедливого вироку Ахтема Чийгозу!

Закликаю правозахистні інституції вжити термінових заходів щодо несправедливого вироку Ахтема Чийгозу!

Окупаційна влада Криму за останні роки створила систему політичних переслідувань, яка складається з правових і неправових механізмів впливу. Місцева влада, за допомогою ФСБ Росії, прокуратури і поліції, використовує позаправові засоби переслідування – вбивства, зникнення, тортури, викрадення, залякування, погрози.

«Репресії щодо кримських татар, українців не припиняються з березня 2014 року. Вони проявляються у формі викрадень і вбивств активістів, масових обшуків, штрафів та арештів за участь в масових акціях протесту.

І як наслідок таких дій – позбавлення волі на 8 років суворого режиму заступника голови меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза після майже півторарічного незаконного судового процесу.

Такі дії, як і сам процес, Народний Рух України вважає сфальсифікованими, несправедливими», – заявив Голова Народного Руху України Віктор Кривенко.

Варто згадати, що не так давно так звана «прокуратура Криму» вирішила заборонити й діяльність меджлісу кримськотатарського народу через звинувачення в екстремістській діяльності. У цьому її підтримало Міністерство юстиції Російської Федерації, внісши меджліс кримськотатарського народу до переліку організацій, діяльність яких заборонена у зв’язку з екстремізмом.

Народний депутат В.Кривенко зауважив, що: «Таке рішення Народний Рух вважає великим порушенням колективних прав кримськотатарського народу як корінного народу Криму. Таку заборону ми вважаємо наступом на права всіх корінних народів і міжнародні норми, які є глобальним консенсусом».

«Народний Рух України закликає Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй, всі повноважні відомства нашої країни, міжнародні правозахисні організації відреагувати на дії окупаційної та російської влади у АР Крим, а також змусити всіма можливими правовими механізмами звільнити Ахтема Чийгоза.

Факт заборони діяльності меджлісу кримськотатарського народу, арешт його лідерів свідчить про безпорадність Російської Федерації у намаганні зупинити громадський протест кримців та українців на українському півострові», – резюмував у своєму виступі голова Народного Руху України Віктор Кривенко.

Читайте також

Звернення до Президента, генпрокурора, міністра МВС України

1. Звертаюся до Президента України, Міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора припинити покривати бандитський, корупційний та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *